Jak vybrat nejvýhodnější půjčku? Jak vybrat nejvýhodnější půjčku

Jak vybrat nejvýhodnější půjčku?

V dnešní době při vysoké konkurenci poskytovatelů se hledá nejvýhodnější půjčka velmi obtížně. Vytvořte si přehled nabídek a porovnejte je mezi sebou.

Výhodnost půjčky ovlivňuje spoustu faktorů a tím nejdůležitějším údajem, který by vás měl zajímat při výběru půjčky je RPSN.

Co je RPSN?

RPSN je zkratka roční procentuální sazby nákladů. Součástí RPSN jsou veškeré poplatky a úroky, které jsou s půjčkou spojené. Tento údaj vám tedy napoví o kolik půjčenou částku přeplatíte.

Co ještě ovlivňuje cenu půjčky?

Zaměřte se také na další faktory, které ovlivňují cenu půjčky. Každému se může stát, že zapomene zaslat pravidelnou měsíční splátku. Porovnávejte také sankce za upomínky a opožděné splátky, sankce za odložení splátky, případně při předčasném splacení půjčky.

Při výběru půjčky také zohledněte výhody, které někteří poskytovatelé spotřebitelských úvěrů nabízí. Například možnost odložení splátek, možnost předčasného splacení půjčky, snížení úrokové sazby, vrácení úroků v případě řádného splácení a mnoho dalších.

Úvěroví poskytovatelé se snaží navzájem konkurovat a připravují pro své klienty různé akce, při kterých můžete ušetřit na splátkách.