Nebankovní půjčky a vše co byste měli vědět Nebankovní půjčky a všechny užitečné informace

Nebankovní půjčky a vše co byste měli vědět

Jak si vybrat nebankovní půjčku?

Není snad nikoho, kdo by alespoň někdy v životě nepotřeboval půjčit nějaké peníze. Zkrátka a dobře se to nejednou vyvine tak, že se peněz nedostává, a ne vždy je dotyčný jedinec sám získá natolik snadno a rychle, aby jimi pokryl všechny náklady, jež je třeba uhradit.

A jak postupovat, když si někdo takový potřebuje půjčku vzít? V první řadě by měl tento přemýšlet. A sice proto, že je více než záhodno zvolit přesně takový produkt, jenž nejlépe vyhovuje žadatelovým potřebám. Ne všechny půjčky jsou totiž jak známo stejně výhodné a vlastně i dostupné.

A pokud se někdo rozhodne pro nebankovní sektor? Pak by měl brát při výběru takové půjčky ohled na následující kritéria.

 1. V první řadě si je třeba všímat údaje zvaného RPSN. Proč právě toho? V tomto se ukrývá v procentech uvedená celková výše nákladů, jež dlužník bude platit ročně navíc. Tedy o kolik procent bude půjčená částka přeplacena. V tomto jsou zahrnuty nejenom úroky, ale i další poplatky, jež je třeba v souvislosti s takovým dluhem hradit, včetně těch, kterými se poskytovatel logicky nechlubí, jak jsou vysoké.
 2. Dále je třeba všímat si i toho, jaké sankce hrozí dejme tomu v případech, že člověk z nějakého důvodu neuhradí nějakou splátku nebo se s touto zpozdí. I tady by to mohlo být drahé a v některých případech snad i likvidační.
 3. Je třeba zajímat se i o to, za jakých podmínek lze případně splátku odložit. Protože se v lidském životě může stát cokoliv a podobné posečkání finanční instituce by se rovněž mohlo prodražit.
 4. Problém pak může být skryt i v pravém opaku toho, co tu zrovna zaznělo. Nikdy není vyloučeno, že se dlužník nějak dostane k penězům nebo že bude chtít dejme tomu konsolidovat půjčky a bude tak mít zájem splatit tento dluh předčasně. Což některé finanční instituce nabízejí bezplatně, ale u některých za podobný krok hrozí i sankce.
 5. Svoji roli tu může sehrát klidně i nějaký ten benefit, jako je dejme tomu vrácení části úroků dlužníkovi v případě řádného splácení. Což se v některých případech nabízí a může to být nespornou výhodou.

Na trhu prostě panuje konkurence. A kdo správně zvolí, vydělá na tom.

Pro porovnání nabídek můžete využít náš online srovnávač, ale rádi vám doporučíme i služby, které nabízí Pujcka-dnes.cz, kde naleznete aktuální informace a online srovnání bankovních a nebankovních půjček.

Tím, co naši lidé postrádají kromě peněz nejčastěji, je čas. A je tak logické, že pokud si chtějí půjčit, nechtějí ztrácet čas návštěvou finančních institucí.

Lze půjčku vyřídit online?

Jestli lidem v dnešní době něco schází, pak jsou to peníze a čas. Peněz se nedostává z nejrůznějších důvodů, času pak proto, že si doba žádá své a mnohé naopak nabízí a aby to jeden stihl, je třeba s časem co nejrozumněji hospodařit.

Půjčka-dnes.cz

A nejednou se to tak sejde, že člověk začne postrádat peníze i čas zároveň. A má tedy zájem si třeba nějaké peníze půjčit, čímž ovšem nechce zabít příliš času, který by mu chyběl na něco jiného.

A obcházet kvůli půjčce banky a trávit třeba i dlouhé hodiny vysedáváním na pobočkách finančních institucí a vyplňováním všemožných formulářů, případně obíháním úřadů a sháněním toho či onoho potvrzení či dobrozdání? To je prostě neúnosné.

Kéž by tak bylo možné vyřídit si půjčku nějak rychleji a snáze! Dejme tomu i z domova během nějaké té chvíle, kdy zrovna není do čeho píchnout.

A ono to – věřte tomu nebo ne – často možné je. Mnozí z poskytovatelů půjček už totiž v dnešní době umožňují i vyřízení v online podobě.

V takovém případě pak stačí jenom usednout někde k počítači a vyplnit žádost v podobě formuláře na internetu, k čemuž stačí kromě zmíněného počítače i jenom pouhé dva doklady totožnosti.

Trávení času na pobočkách finančních institucí se tu tak promění v něco, co se zvládne rychle a hravě.

A pak? Pak už stačí jenom počkat, než žadatele kontaktuje zaměstnanec osloveného poskytovatele a dojedná s ním všechno to, co bude k získání půjčky zapotřebí učinit.

A po rovněž online schválení lze mít tolik potřebné finanční prostředky na účtu třeba i během pouhých několika minut.

Takže čas není rozhodně třeba ztrácet, online se dá vyřídit docela vše. A co s takto uspořeným časem? Ten je vhodné věnovat alespoň zčásti výběru toho nejlepšího poskytovatele půjček, kterému se člověk tímto způsobem upíše. Protože není půjčka jako půjčka a online vyřízení je jen jednou z mnoha věcí, jež rozhodují o (ne)výhodnosti půjčky.

V dnešní době už existuje celá řada finančních institucí, jež nabízejí půjčky. Stačí si jenom vybrat. Ale co když dotyčný neví, co má přesně jaké přednosti?

Jaké jsou výhody nebankovní půjčky?

Bankovní půjčky bývají ve srovnání s těmi nebankovními tradičně považovány za lepší. Levnější, důvěryhodnější, solidnější, méně nebezpečné pro žadatele. A někdy tomu tak i je. Ale je logické, že i nebankovní sektor má co nabídnou, že i ten nabízí nejednu výhodu. Protože kdyby tomu tak nebylo, logicky by v tržním prostředí neobstál a nebankovní finanční instituce by se staly minulostí. Což se ale jak známo neděje.

I nebankovní nabídky půjček mají své nesporné kvality, díky nimž si získaly oblibu u části naší společnosti. A o jaké přednosti že tu jde?

 1. Na rozdíl od bank, které zpravidla netolerují záznamy v registrech dlužníků, se lze u nebankovních společností nejednou setkat s tím, že tyto některé podobné záznamy akceptují. Což znamená, že se tu zvyšují šance na úspěch těch, kdo podobné negativně působící záznamy mají.
 2. U nebankovních společností jsou žádosti o půjčku zpravidla vyřizovány rychleji než v bankách. V některých případech se všechno zvládá dokonce i v řádu pouhých minut.
 3. O půjčku si tu lze zažádat i přes internet, což je velice pohodlné řešení.
 4. U některých nebankovních společností dojíždějí úvěroví poradci dokonce zdarma až domů, což opět představuje citelnou úsporu času.
 5. Nepožadují se tu žádné poplatky předem, nikdo tak neriskuje, že přijde třeba i o poslední peníze, které má, aby se posléze dozvěděl, že mu nebude vyhověno. To je typické nanejvýš pro pochybné zprostředkovatele, jimž je záhodno se raději vyhnout, protože jsou tito často motivováni jen snahou získat takové poplatky a pak už často nekomunikují.
 6. Zpravidla se tu v souladu se zákonem o spotřebitelském úvěru nevyžadují žádné sankce při předčasném splacení půjčky.
 7. U podnikatelů a živnostníků je půjčka někdy poskytována i bez doložení příjmů, pokud jsou splněny jiné náležitosti.
 8. Mohou se tu nabízet i benefity, jako je dejme tomu vrácení části úroků při řádném splácení nebo různé akční nabídky.
 9. A lze tu získat i mikropůjčky.

A je jen na žadatelích, zda tato plus akceptují nebo ne.

Jak najít půjčku s nejnižším úrokem?

Půjčky u nás nabízí nejedna finanční instituce. A pro kterou se rozhodnout? Co prospěje a co by mohlo naopak způsobit možná i značné problémy?

Na co si dávat pozor u nebankovních půjček?

Každá půjčka, již si u nás a vlastně nejenom u nás mohou lidé vzít, má své pozitivní i negativní stránky. S výjimkou lichvářských půjček, u nichž jsou jenom samá mínus a tudíž se tu jimi nemusíme zaobírat, protože na ně nikdo soudný nevsadí. Žádný finanční produkt tu nemá jenom samá plus, a proto by měl být žadatel vždy ostražitý. Aby nenaletěl, což by se mu mohlo i citelně prodražit a v konečném důsledku by to mohlo přinést i hodně závažné problémy.

Své nedostatky mají jak bankovní půjčky, tak i jejich konkurentky od sektoru nebankovního. A na co si je záhodno dát pozor u půjček nebankovních?

 1. U tohoto typu půjček hrozí zpravidla vyšší úroky než u půjček bankovních. A protože jsou úroky penězi, jež ten, kdo si půjčku bere, zaplatí navíc, je logické, že by se měl zájemce o půjčku postarat o to, aby byly u jím zvoleného finančního produktu co nejnižší. Aby neplatil víc, než je nezbytně nutné, a aby se mu tento výdaj vyplatil.
 2. Mimo jiné i v souvislosti se zmíněnými úroky roste i výše splátek. I když tyto pochopitelně nezávisejí jenom na úrocích, ale i na množství půjčených peněz a délce splácení. A rovněž na výši splátek si je třeba dát pozor, aby si člověk vybral nabídku, u níž bude schopen dostát svým závazkům. Nesplácení by totiž – jak je nad slunce jasné – mělo jednoznačně negativní důsledky.
 3. Hrozbu může představovat i zdánlivá výhoda, jíž jsou často velmi nízké požadavky, jež nebankovní společnosti na své klienty kladou. Se žádostí o půjčku tu lze uspět relativně snadno, i když má člověk záznamy v registrech dlužníků a nízké příjmy, jež se navíc někdy ani nemusí prokazovat. A tak si tu leckdy přijde k penězům i ten, u koho to následně způsobí problémy se splácením. Stačí i jen nepatrný pokles příjmů a člověk se dostane do kolotoče nesplacených splátek a sankcí, vedoucích k dalším a dalším komplikacím.
 4. A problémem může být nejednou i jen krátká lhůta splatnosti, u níž není téměř žádný manévrovací prostor pro řešení případných obtíží.

A to vše může znamenat problémy, leckdy i značné. A proto je třeba číst důkladně smlouvy a přemýšlet nad nimi. Prostě se chovat zodpovědně. Jinak by mohlo být opravdu zle.

Porovnáním nabídek půjček můžete ušetřit desetitisíce korun