Dnes velmi oblíbené peer to peer půjčky od lidí Půjčky lidem od Zonky

Dnes velmi oblíbené peer to peer půjčky od lidí

V Česku se v roce 2010 objevil nový typ půjček peer-to-peer (P2P). Tento typ půjček začíná být mezi lidmi velmi oblíbený. 


Princip P2P půjček je jednoduchý. Na jedné straně jsou lidé, kteří potřebují půjčit a na straně druhé investoři. Investoři jsou lidé, kteří chtějí buď pouze pomoci nebo své prostředky vhodně investovat. Půjčka je tedy výhodná pro obě strany.

Žádost probíhá online na speciální webové platformě. Projdete registrací a vyplníte žádost, kde popíšete váš příběh. Právě váš příběh je v mnoha případech rozhodující. Pokud investory zaujmete nabídnou vám půjčku.

P2P půjčku může využít kdokoliv a na cokoliv, můžete žádat také o konsolidaci, pokud máte více spotřebitelských úvěrů od různých bankovních i nebankovních poskytovatelů. V mnoha případech je tento typ půjčky výhodnější a investoři vám nabídnou nižší úrokovou sazbu, než bankovní a nebankovní společnosti. 


Nejrozšířenější webovou platformou v Česku pro P2P půjčky jsou ZONKY, existují, ale i další projekty, například BANKERAT, ŽLUTÝ MELOUN.