Co byste měli vědět  o rychlé půjčce do výplaty? Půjčky do výplaty - výhody a nevýhody

Co byste měli vědět o rychlé půjčce do výplaty?

Jsou finanční instituce, ve kterých se vyřizování půjčky přímo neskutečně vleče. A jinde to jde pro změnu jako blesk. Je ta druhá alternativa lepší?

Jaké jsou výhody rychlých půjček?

Pokud si chce vzít člověk větší půjčku na delší dobu, musí zkrátka akceptovat to, že bude tu více a tu méně důkladně prověřován, že po něm bude požadováno kdeco, že se takové vyřizování přece jenom protáhne. Protože jde o částku, jež už není zanedbatelná a žádný poskytovatel tak nebude riskovat více, než je zdrávo.

Ovšem co když si chce někdo půjčit jenom pár korun na kratší dobu? Přece ho nebudou prověřovat natolik důkladně, když jde třeba o sumu, která pomalu nestojí ani za řeč, když by byl proces takového prověřování dost možná dražší, než je celý požadovaný obnos, a když by se třeba žadatel dočkal schválení až v době, kdy už ony peníze potřebovat nebude, protože mezitím získá vlastní peníze v podobě další výplaty a podobně!

A finanční instituce jsou si toho nejednou logicky vědomy. A nízké krátkodobé půjčky tak poskytují výhodněji než ty ostatní.

O jakých výhodách že to mluvím?

  • Takovou žádost lze například podat kdykoliv. Je jasné, že tu jde o případy, kdy ‚to hoří‘, tudíž je možno často zažádat i nonstop.
  • Peníze lze získat i formou výplaty v hotovosti, a to klidně i o víkendech.
  • Převod peněz na účet žadatele je velice rychlý, klidně i do hodiny, ba i během pouhých několika minut.
  • Této půjčky se dočkají i lidé nezaměstnaní či ti, kdo mají záznam v registru dlužníků, tedy ti, jimž v naprosté většině jiných typů půjček nikdy vyhověno nebude. Alespoň dokud se postavení těchto nezmění.
  • Všechno se tu vyřídí bez zbytečné byrokracie i online, nemusí se pro těch pár korun chodit někam na pobočku.

Pokud tedy někdo potřebuje skutečně nanejvýš pár tisícovek na krátkou dobu, obvykle na maximálně třicet dní, má možnost získat tyto hravě. Vyhoví se mu rychle a vlastně se tu po něm skoro nic nepožaduje na oplátku. Stačí si požádat dejme tomu o nějakou tu takzvanou půjčku před výplatou, půjčku na účet hned, půjčku nonstop či krátkodobou půjčku bez registru a každý má své jisté.

Někdy se člověk ocitne v tísni a potřebuje půjčit peníze. Jenže pro kterou nabídku se rozhodnout? Je lepší s tím spěchat nebo si raději počkat?

Kdy je vhodné rychlou půjčku využít?

Někdy se dostává člověk do finančních problémů pozvolna a má tak i více času na to, aby je řešil. Otázku případné půjčky nevyjímaje.

Někdy se člověk dostane do problémů třeba i nečekaně v podobě dejme tomu nějakého nenadálého nezvladatelného výdaje. A pak sice peníze potřebuje co nejrychleji, jenže jde klidně i o značnou částku, u které už je logické, že mu ji někdo jen tak nedá, že bude napřed muset proběhnout nějaké to tu více a tu méně dlouhé a náročné prověřování, po kterém bude teprve možno očekávat rozhodnutí a snad i ony potřebné finance.

Ale někdy se také dostane člověk do finančních obtíží náhle a na jejich zvládnutí mu stačí takzvaně jen pár korun, díky nimž by přečkal jen krátký časový úsek, po němž bude následovat další výplata a s ní spojená solventnost.

A jakou půjčku zvolit v tom posledně zmíněném případě? Logicky hlavně nějakou rychlou. Čekání na její schválení, které by se déle vleklo, by totiž učinilo tuto nezajímavou. Než by se schválila, bylo by už po potřebě ji získat.

Ovšem taková rychlá půjčka není vhodná vždy a všude. Jsou situace, kdy se na ni vsadit vyplatí, i ty, kdy je tomu právě naopak. Vše záleží na to, zda převažují její kladné či záporné stránky.

Ke kladům tu jednoznačně patří možnost zažádat si kdykoliv, rychlé převedení peněz na žadatelův účet nebo i možnost výplaty v hotovosti kdykoliv, víkendy nevyjímaje, dostupnost i pro neideální žadatele, jakými jsou třeba nezaměstnaní či lidé se záznamy v registrech dlužníků a snadné vyřízení přes internet.

Odvrácenou stranou těchto půjček je pak možnost půjčit si nanejvýš pár tisíc na krátkou dobu, nepřevyšující obvykle třicet dní, vyšší RPSN a vysoké finanční sankce při prodlužování splácení nebo opoždění splátky.

Takže je vhodné využít takovou půjčku hlavně tehdy, když je tato nízká a velice krátkodobá. A když má žadatel jistotu, že bude vše zaručeně schopen řádně splatit.

Je mnoho těch, kdo žijí z ruky do úst, respektive od výplaty k výplatě. A co když se tito nějak přepočítají? Mají si do příští výplaty nějaké peníze půjčit?

Jaké jsou nevýhody půjček před výplatou?

Je spousta našinců, kteří nepobírají vysokou mzdu, jsou tu vcelku četní i ti, kdo dokonce pobírají jenom nějaké ty penze či sociální dávky nebo jim stát musí přispívat nějakými příspěvky či doplatky na to, aby si mohli dovolit žít alespoň v hrubých rysech jako civilizovaní lidé.

Je tu prostě spousta těch, kdo žijí třeba i jenom od výplaty k výplatě a logicky nemají ani tolik žádoucí finanční rezervy. A když se něco přihodí a tito najednou zjistí, že jim peníze do další výplaty stačit nebudou? Když tito dejme tomu špatně rozpočítají své výdaje nebo přijde nějaká nečekaná platba, jež je nad jejich možnosti?

Pak si tito potřebují půjčit. Nejednou třeba i jenom vcelku malou částku na velice krátkou dobu.

Dalo by se teoreticky odvodit, že to nebude zase až takový problém. Vždyť finanční instituce v podobném případě riskuje jenom banálních pár korun a ne velké sumy jako v případech půjček dlouhodobějších, a také je u půjčení na pár dní daleko snáze odhadnutelné, nakolik bude žadatel schopen splácet, než jak je tomu u dlouhé doby splácení, během níž se může kdeco zkomplikovat.

Ale spíše opak je tu pravdou. Krátkodobé a vcelku nízké půjčky před výplatou, dosahující zpravidla nanejvýš jen několikatisícové výše, se sice vcelku snadno získávají, žadateli stačí jenom být plnoletým a mít občanský průkaz, telefon a vlastní bankovní účet, kam by se peníze převedly, a zažádat se dá jednoduše vyplněním online formuláře, ale rozhodně se nejedná o něco levného.

Člověk tu získá peníze prakticky hned, ale úroky, jež za tuto pomoc zaplatí, bývají vyšší. Pomineme-li v některých případech první nabídky, jež mohou být z propagačních důvodů nabízeny i bezúročně. A ani u úroků to vesměs nekončí a zájemce by tak měl mít zásadně jistotu, že bude schopen půjčené prostředky včas vrátit.

Protože se tento typ půjček poskytuje na dny nebo nanejvýš týdny, po nichž musí být vše vráceno, a nestane-li se tak, objevují se zpravidla dost nepříjemné finanční sankce. A ty by mohly člověku hodně zkomplikovat život. Pro pár korun na pár dní.